Mielőtt bármit is mondanék, írnék az érzelmi intelligencia fejlesztés, énerősítés, önbizalomnövelés fontosságáról, álljon itt egy mese arról, hogy miért fontos, hogy magunk ismerjük fel az értékeinket.
A mester rá sem nézett, csak ennyit mondott: „Nagyon sajnálom, fiacskám. Nem segíthetek, előbb a magam baját kell orvosolnom. Esetleg utána…” Kis szünetet tartott, majd így folytatta: „Ha te segítenél nekem, akkor én gyorsabban orvosolni tudnám a bajomat, és utána talán rajtad is tudok segíteni.”
–Hát…, szíves-örömest segítek, mester, –hebegte a fiatalember, és úgy érezte, megint lebecsülték, és csak elodázták sürgető vágyait.
tatt
Számos kutatás rávilágít arra, hogy a magasabb érzelmi intelligenciával rendelkező gyerekek sokkal elkötelezettebbek a tanulás iránt, kevésbé impulzívak, jobbak a jegyeik, mint az alacsonyabb EQ-val rendelkező társaiknak. Talán nem árulok el nagy titkot azzal, ha azt mondom, hogy ezeknek a gyerekeknek felnőttként minőségibb kapcsolatai lehetnek, jobban odafigyelhetnek másokra és fejlettebb lehet a mentális egészségük is.
A jó hír az, hogy az érzelmi intelligencia szintje nem eleve adott, hanem egy olyan képességünk, ami jól tanítható, fejleszthető az évek során. Minél korábban kezdjük az érezlmi nevelést, annál természetesebb, magától értetődő lesz ez nekik felnőttként.
Képessé válhatnak arra, hogy jobban kifejezzék a saját érzelmeiket, felismerjék mások érzelmeit, képesek legyenek határokat húzni, kiállni önmagukért. Ugyanakkor empatikusan figyelnek másokra is.
Mikor?
Kéthetente kedden, tanítás után (nov.7., nov.21., dec.5., dec.19., jan.9., jan.16)
Hol?
Mosonmagyaróvár, Wittmann parkban lévő irodámban lesznek a foglalkozások
Hányszor?
Összesen 6 alkalommal találkozunk
Ki tartja a foglalkozást?
A foglalkozásokat Bán-Horváth Ildikó, érzelmi intelligencia fejlesztő, személyiségfejlesztő tartja.
A Személyiségfejlesztő Akadémián végeztem, L.Stipkovits Erika és Weisz Ildikó Szilvia tanítványaként. Több évnyi önismereti hétvége, tréning és táborok után kezdtem el a Személyiségfejlesztő Akadémiát, ahol többféle módszert tanultam: egyéni fejlesztés szimbólumokkal, családállítás, iskolában alkalmazható kooperatív technikák, mindfulness.
A 2,5 év alatt nyújtott kimagasló teljesítményemért az oklevél átadón megkaptam az évfolyam “Kiváló hallgatója” plakettet is.
Különösen fontosnak tartom a fiatalok érzelmi intelligenciájának fejlesztését, szívügyem a fiatalokkal való munka, mert hiszem, hogy meghallgatással, valódi odafigyeléssel jobb irányba fordíthatóak a dolgok, képes lehet a fiatal másként dönteni. Ez az igazi küldetésem, hogy a fiataloknak támogatást nyújtsak, mert így lesz a felnövő generáció empatikusabb, érzőbb és ezáltal kiegyensúlyozottabb.
Miről lesz szó a 6 alkalom során?
Önismeret, önbizalom
Mindennek az alapja, hogy jobban megismerjük önmagunkat, a saját erősségeinket, gyengeségeinket- amiből aztán erőt kovácsolhatunk.
Énkép, önértékelés
Milyennek látjuk önmagunkat, milyen a valódi énképünk és milyen az ideális énképünk. Hogy helyezkedik el a kettő egymáshoz képest?
Szorongásoldás a középiskolai felvételi előtt
Ez sok diáknak szorongást okozhat, a középiskolai felvételi az első nagyobb megmérettetés. Nem mindegy, hogy milyen érzésekkel indulunk el....
Önbizalomnövelés
A foglalkozások hatására egyre inkább felismeri a diák a saját értékeit és ezáltal nőhet az önbizalma is.
Amit még bizonyára tudni szeretne az énerősítő, önbizalomnövelő, szorongásoldó foglalkozásról:
Hány alkalmas a foglalkozás?
Összesen 6 alkalommal találkozunk, foglalkozásonként 1,5 órára. A csoportbizalom mélyebb kialakulása miatt mindegyik foglalkozáson ugyanazok a diákok lesznek jelen. Ez azt jelenti tehát, hogy a jelentkezés mind a 6 alkalomra szóló elköteleződést kíván.
Hány fős a csoport?
Max.6 fő vehet részt egy-egy csoportban, azért, hogy a lehető legnagyobb figyelem jusson egy-egy gyerekre. Minimum 4 fő részvételével indul a csoport.
Milyen életkorú gyerekek lesznek a csoportban?
Felső tagozatos, 11-15 éves kor közötti diákokat várok a csoportba.
Hogyan zajlanak a foglalkozások?
Különböző módszerek segítségével fejlesztem a gyerekek érzelmi intelligenciáját. Lesznek beszélgetős, egyéni és csoportos feladatok, imaginációk, rajztesztek is.
Mennyibe kerül a 6 alkalmas foglalkozás?
A 6 alkalmas foglalkozás ára 5000 Ft/ alkalom. Havonta fizetendő a részvételi díj, az előre kiküldött számla alapján. Ez tartalmazza az egyedi füzetet és tollat is, amit mindenki meg fog kapni az első alkalommal.
Meddig lehet jelentkezni?
November 1-ig várom a jelentkezéseket.
Mit kell még tudni?
A foglalkozásokon minden résztvevő bátran kérdezhet. Az egyetlen rossz kérdés a fel nem tett kérdés.
Jelentkezem az Önbizalomnövelő, énerősítő, szorongásoldó csoportba
A jelentkezem gombra kattintva Önnek fizetési kötelezettsége keletkezik.
A jelentkezés után pár napon belül minden információt emailben meg fog kapni tőlem.