Bán-Horváth Ildikó

érzelmi intelligencia fejlesztő, személyiségfejlesztő

Az alkotással, kreatívkodással kiegészített érzelmi intelligencia fejlesztő gyerekcsoport 5 alkalmas csoportot jelent- havonta 1 alkalommal, szombat délelőttönkénti találkozással.

A program során számos érzelmi intelligencia kompetencia fejlődhet:

  • nőhet a gyerekek empátiája
  • megtanulnak egyénileg, párban és csoportban együttműködni
  • fejlődhet a kommunikációs képessége
  • nőhet a gyerekek együttműködési képessége 
  • bátrabbá válhat
  • csökkenhetnek a szorongásai
  • problémákkal való megküzdési módokat tanulhat
  • megtanulhatja megnyugtatni önmagát
  • megismerkedhet a mindfulness (tudatos jelenlét) eszközeivel, módszereivel
  • javulhat a célkitűzési képessége
  • nőhet az odafigyelési képessége
Érzelmi intelligencia fejlesztő foglalkozás
Bán-Horváth Ildikó, érzelmi intelligencia fejlesztő, személyiségfejlesztő

Hogyan néz ki a gyakorlatban egy ilyen foglalkozás?

Havonta egy alkalommal, szombat délelőtt találkozunk. Ez egy 3 órás foglalkozás, 9:00-12:00-ig tart. A program kezdetekor az 5 alkalom előre meghirdetésre kerül, így minden család tud tervezni ezekkel az időpontokkal.

A foglalkozás első felében (1,5 óra időtartamban) érzelmi intelligencia fejlesztő gyakorlatokat csinálnak a gyerekek. Ezek játékos feladatok és egyúttal a gyerekekek kreativitását és együttműködési képességét is növelik.  A foglalkozásokon mindig egy adott téma szerint haladunk, a 2024. őszi 5 alkalmas érzelmi intelligencia fejlesztő foglalkozás fő témája az önbizalomnövelés és a szorongásoldás. 

A foglalkozásokon vannak egyéni, páros és csoportos feladatok is, amikor valamilyen kártya, eszköz segítségével véletlenszerűen két csoportra oszlik a csoport és így kell valamilyen feladatot közösen megoldaniuk. Ezt nagyon-nagyon szeretik a gyerekek, imádnak csoportban együttműködni.

A foglalkozások második felében pedig alkotunk, kreatívkodunk. Előre elkészítek 1-1 alkotást és utána ezt készíti el mindenki. Az alkotáshoz minden eszközt a gyerekek rendelkezésére bocsátok. Ezen kívül minden gyerek kap egy-egy alkotócsomagot is telis-tele mindenféle kincsekkel.

Nézd meg, hogy mit mondanak a szülők, akiknek a gyermeke már járt hozzám a csoportba!

Mi vár a gyermekedre a csoportban?

Érzelm intelligencia fejlesztés

Nőhet az önbizalma

Megtapasztalhatják, hogy egy-egy feladat elvégzése mekkora sikert jelent számukra, valamint a rajzokkal, imaginációs képekkel is ezen dolgozunk.

Érzelm intelligencia fejlesztés

Csökkenhet a szorongása

Azáltal, hogy van lehetőség megosztani a bennük lévő aggodalmakat, már megkönnyebbülhetnek a gyerekek.

Érzelm intelligencia fejlesztés

Nőhet az empátiája

Meghallgatják egymást, megtapasztalhatják, hogy nincsenek egyedül a problémáikkal. Belehelyezkednek egymás helyzetébe és ezáltal nőhet az empátiájuk is.

Érzelm intelligencia fejlesztés

Javulhat az együttműködési képessége másokkal

Megtapasztalják a gyerekek, hogy hogyan tudnak csoportban, párban együttműködni másokkal.

Az érzelmi intelligencia fejlesztő foglalkozásra való jelentkezés módja: 

Egy-egy foglalkozás mindig 5 alkalmat foglal magába. Ez azt jelenti, hogy a jelentkezés az 5 alkalomra történő jelentkezést jelenti. A program elindulása után a csoport zárt lesz, az első alkalom után már nem tudok új jelentkezőket fogadni. Ennek az az oka, hogy mivel a foglalkozáson érzelmekről beszélgetünk, a gyerekek megosztják azt, ami bennük van, ehhez viszont egy bizalmi légkörre van szükség.

A 2024. őszi csoportok már elindultak, legközelebb 2025. februárjában fogok indítani érzelmi intelligencia fejlesztő foglalkozást alsó tagozatosoknak.

Ahogy idén ősszel is, úgy január végén/ február elején is lesz lehetőség egy 30 perces ingyenes bemutató órán részt venni.